Archiwum kategorii 'Biżuteria'

Na zaręczyny tylko brylanty

Na zaręczyny tylko brylanty Biżuteria jest zawsze pożądanym prezentem wśród kobiet. Na co dzień, mówimy o złocie i srebrze, ale tak w głębi ducha pragniemy tego, co najpiękniejsze. Naj naj naj są dla nas brylanty. Potwornie drogie, synonim luksusu i najwyższej klasy – właśnie tego pragniemy. Niewiele jednak jest okazji, gdy możemy sobie na nie pozwolić. Jednak jest jedno takie wydarzenie, do którego brylanty pasują jak ulał. A mianowicie, są to oświadczyny czy zaręczyny. Takie wydarzenie nie może się odbyć bez drogich kamieni. Nasze babcie chciały pierścionki z czerwonym lub zielonym oczkiem, ale było to dawno temu. Dziś światem rządzą brylanty. Symbolizują trwałość, wierność i to, że kobieta jest dla mężczyzny czymś bardzo drogocennym. Dlatego też, warto pokusić się o większy wydatek. Na pewno wpłynie to na rodzaj odpowiedzi, jaką panowie usłyszą. Brylanty są dziś bardzo modne, a ich piękno przetrwa wieki. Warto podarować, zatem swojej ukochanej coś tak wyjątkowego, mając świadomość, że to być może jedyny brylant jaki dane jej będzie nosić. Na zaręczyny, tylko brylanty!

Archiwum kategorii 'Biżuteria'

Moda a subkultury

Moda a subkultury Mało tego często też okazuje się że spotykamy się z osobami które po prostu naszą kolczyki na przykład na wargach czy też nawet w nosie. No zatem wiemy już teraz co to są kolczyki i gdzie są noszone ale jeśli chodzi o temat bardziej dokładny co to są właśnie kolczyki to teraz bardziej się tym zajmę. Otóż kolczyki jest to rodzaj biżuterii i podobnie jak inne rodzaje mogą być one tworzone na przykład z rodzaju stali głównie chirurgiczna, czy też ze złota czy srebra albo też z innych metali szlachetnych. Większość kolczyków jest raczej robiona na zamówienie choć nie zawsze często tez po prostu w sklepach z biżuterią już spotykamy gotowe kolczyki tylko do kupna jeśli chodzi oczywiście jako prezent na przykład na urodziny. Na samym początku zwykle kolczyki były najbardziej popularne u kobiet i to właśnie one najczęściej je nosiły. Tak jest także i teraz choć często też zdarza się na ulicy spotkać mężczyznę który także nosi kolczyk czy to w jednym uchu na przykład. To tyle jeśli chodzi o sam początek całego tematu kolczyków. Trendy w biżuterii stale się zmieniają. Jednak perły są wieczne. Ich klasyczny, tradycyjny wygląd sprawia, że każda kobieta pragnie je mieć. Nie mówimy tu o sztucznych podróbkach, ale o prawdziwych naturalnych perłach. Te oryginalne pochodzą z dna morza. Bardzo trudno je zdobyć. Zamknięte w muszlach są niemalże niedostępne dla ludzkich rąk. Tworzone są z różnych substancji, m.in. z piasku. Przekształcane we wnętrzu muszli zyskują niepowtarzalne piękno i stają się upragnionym przez kobiety klejnotem. Pereł jest coraz mniej, ich cena nie spada, bo ciągle są poszukiwanym towarem. Oryginalne perły pięknie zdobią szyję, a kolczyki zawierające także perły wyglądają wprost prześlicznie. Perłowe mogą być też bransoletki i pierścionki,a nawet różnego rodzaju broszki. Dzisiaj perły są modne tak samo jak 20 lat temu i nadal wyglądają bosko. Jest to tego typu biżuteria, której świetność nigdy nie przeminie, dlatego warto mieć choćby jedną perłę w swych zbiorach.

Archiwum kategorii 'Biżuteria'

Kolczyki w modzie

Kolczyki w modzie Jeśli już chodzi o biżuterię wiadomo dobrze nam że dzieli się ona na kilka rodzajów. Między innymi jednym z rodzajów biżuterii są właśnie kolczyki. No dobrze zatem na początek co to jest może kolczyk. Jak nam dobrze wiadomo jeśli chodzi o kolczyki są one raczej określane mianem niewielka ozdoba, czasem też jako przedmiot naszego ciała jeśli chodzi o ozdobę górnej części naszego ciała a mianowicie głowy albo tez po prostu jak na samym początku już wspomniałem jest to po prostu część biżuterii którą zakładamy idąc na jakąś imprezę czy też nawet nosimy po prostu na co dzień. No dobrze jeśli już wiemy co to są kolczyki to teraz pojawia się pytanie gdzie taką część biżuterii głównie nosimy. Jeśli chodzi o ten rodzaj biżuterii a mianowicie kolczyki nosimy je zwykle w naszych uszach, ale musimy pamiętać o tym że nie tylko. Okazuje się że możemy także je nosić na naszych brwiach czy też nawet często ostatnio się zdarza u ludzi że kolczyki są noszone w brzuchu. Zatem widać że jeśli chodzi o kolczyki są one noszone przez ludzi w bardzo dziwnych miejscach.

Archiwum kategorii 'Biżuteria'

Moda a biżuteria w czasach zamierzchłych

Moda a biżuteria w czasach zamierzchłych No dobrze piszemy jak to było kiedyś jakie znaczenie miała dla naszych poprzedników właśnie biżuteria. Ale widać właśnie teraz jak dużą różnice między biżuterią tych właśnie zamierzchłych czasów a tą biżuterią dzisiejszych czasów. Zatem może przejdźmy teraz do naszych czasów. Słowo biżuteria wiążę się także z ozdobami ale nie tylko. Należy pamiętać także że jeśli chodzi o biżuterię w dzisiejszych czasach także jest to często po prostu rzecz noszona na co dzień jako ozdoba. Często właśnie na ulicy spotykamy ludzi którzy za przeproszeniem nawieszali na sobie tyle ozdób że niestety wyglądają bardzo niechlujnie możemy powiedzieć. Zatem widać że jeśli chodzi o biżuterie pamiętać trzeba o tym że tak oczywiście zdobi ona nasze ciało ale niestety także my jako osoby ją noszące musimy także pamiętać o tym że nie należy przesadzać jeśli chodzi o przywieszanie się ozdobami. Pomyślmy że kiedyś ludzie nie mieli tak dużego wyboru jeśli chodzi o biżuterię jak właśnie teraz i nie wieszali na sobie aż tyle ozdób.

Archiwum kategorii 'Biżuteria'

Moda, a biżuteria

Moda, a biżuteria Na co dzień często spotykamy osoby które różnią się od nas tym że na przykład maja poprzebijane nosy czy też wargi lub inne części ciała często na przykład nie widzimy jakie ponieważ są one pod ubiorem. No dobrze a teraz pora może właśnie czym mają te osoby poprzebijane swoje ciało. Jest to biżuteria. Jak się okazuje wiemy że biżuteria bardzo często utożsamia ludzi właśnie z odpowiednią kultura a co za tym idzie powoduje to że są to osoby bardziej indywidualne no i oczywiście pamiętać musimy o tym że należy to uszanować. Widać zatem że jeśli chodzi o biżuterię to ten temat już był bardzo dawno temu poruszany jeśli chodzi o czasy o których możemy się dowiedzieć jedynie z książek czy podczas lekcji historii. No dobrze zatem pewnie nie za dużo z nas wie że kiedy nastała epoka neolitu wtedy także już mieliśmy do czynienia z takim czymś jak biżuteria. Ludzie wtedy po prostu wykształcili różnego rodzaju narzędzia ale także wiele takich rzeczy po prostu wieszali sobie na szyi często na jakimś rzemyku. Mało kto z nas zatem wie że właśnie takie ozdoby dla tych osób miały znaczenie jako biżuteria. Możemy ten okres a mianowicie neolitu uznać na przykład za początek etapu wytwarzania biżuterii. Po tym czasie przyszła jak wiemy epoka brązu a co za tym idzie dała nam ona bardzo dużo nowych możliwości na przykład właśnie jeśli chodzi o wytwarzanie właśnie biżuterii. Okazuje się że biżuteria w tym okresie zaczęła być już wykonywana przede wszystkim z metalu. Mało tego kiedy jak nam wiadomo z rozwojem człowieka nauczył się on obrabiać już brąz to pojawiły się wtedy już całkiem nowe ozdoby jeśli chodzi oczywiście o ozdoby do ubrania i nie tylko. Jak wynika z tego okazało się że biżuteria się zmieniła i to bardzo. A to dlaczego? Okazało się że doszły po prostu nowe ozdoby dla człowieka takie jak między innymi bransoletki czy też także pierścienie oraz sprzączki do pasków nie mówiąc o innych rzeczach. Zatem sprawa wyjaśniła się tak że po prostu to była nowa część biżuterii jaka się wykształciła w tym właśnie czasie. Możemy powiedzieć że to taki odłam w całej dziedzinie jaką uznajemy jako biżuteria.

Następne